Българският нападател Цветан Генков влезе като резерва за своя Висла Краков при равенството 1:1 с борещия се за спасение тим на Рух Хожув в среща от 28-ия кръг на полската Екстракласа.

Бившият играч на Локомотив София влезе на терена в заключителните 30 минути, за да промени статуквото, но не успя да помогне на тима си.

Мачът тръгна по ужасяващ начин за неговия тим, след като защитникът Осман Чавес направи дузпа още в първата минута. Старжински не се поколеба от бялата точка и с премерен шут откри.

Висла веднага тръгна напред и бързо стигна до изравняването. В 15-ата минута грешникът Чавес се реваншира и удар покрай вратаря направи 1:1. Макар че психологическото предимство бе на тяхна страна, домакините така и не успяха да осъществят пълен обрат.

Спечелената точка временно ги изкачи до 7-ото място с 35, колкото има и 8-ият Корона Киелце. Лидер е отборът на Легия с 62 точки.