Българинът Цветан Генков се окичи с бронзов медал, след като неговият Динамо Москва завърши сезона в Русия на третото място.

Бившият футболист на Локомотив София записа близо 20 минути игра в последния мач на своя тим за сезона, след като влезе в игра в 71-та, на мястото на Дмитрий Комбаров, при победата с 2:0 над Том Томск.

И двата гола за столичани реализира звездата на клуба – Александър Кержаков, който в 16-та минута реализира от дузпа, а в 76-та прати кълбото в мрежата за крайното 2:0.

Валентин Илиев излезе като титуляр за Терек Грозни при загубата с 3:4 от Криля Советов, но в 62-та минута бе заменен от Даниел Габриел Панку, който малко след това вкара два от головете за Терек.

В 83-та Шамил Лахиялов вкара третото попадение за отбора от Грозни, но въпреки това гостите не съумяха да стигнат до изравнителен гол.

Другите двама бившия футболисти на ЦСКА – Флорентин Петре и Радослав Забавник, също играха за своя Терек. Макар и със загуба Терек Грозни остава във Висшата лига на Русия, след като приключи на 10-о място с 35 точки в актива си.

Шампионът Рубин Казан не успя да зарадва феновете си в заключителния мач, след като отстъпи с 1:2 от Локомотив Москва.

Любопитното е, че миналогодишният шампион Зенит, едва успя да намери място в Европа, след като с победа в последния кръг се промъкна до петото място.