Българският нападател Цветан Генков изигра пълни 90 минути за своя Висла Краков, но не успя да предотврати поражението от Легия Варшава в среща от 7-ия кръг на полското първенство.

Висла се намира в изключително тежка ситуация, след  като записа 4 загуби в последните 6 мача във всички турнири.

Иначе срещата обещаващо гостите и Лукаш Гаргола откри в столицата само след 14 минути игра.

Още в 16-ата обаче Якуб Косечки възстанови равенството, а десет по-късно доведе нещата до 2:1 за Легия.

До края на мача Генков и съотборниците му опитаха да изравнят, но от 74-ата минута нататък трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, след като Цезари Вилк си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Така Висла заема незавидното 12-о от общо 16 места в Екстракласата със седем точки, докато Легия поне временно оглави класирането с 15. Вторият Видзев Лодз е само на 2 зад столичния тим, като в неделя ще изиграе своя мач от кръга.