Титулярният състав на Динамо Москва претърпя унизителна загуба с 0:5 от Шалке 04 в контролна среща, играна в Гелзенкирхен. В проверката не взе участие българският нападател на московчани Цветан Генков. Тимът от руската столица е на подготовка в Холандия и играе контроли в Западна Европа. Генков и резервите на тима останаха в Ниската земя, където играха мач срещу Бохум. Българинът бе на терена 90 минути, а проверката завърши 1:1.

През 500 зрители на тренировъчното игрище на Шалке, титулярният отбор на Динамо нямаше никакъв шанс срещу далеч по-класния си съперник.

Противно на очакванията Шалке излезе в доста силен състав, в който се забелязват имената на Густаво Варела, Халил Алтинтоп, Зе Роберто и Ловенкрандс.

Две попадения бяха отбелязани през първото полувреме, като и двете бяха дело на Стрейт. След почивката се разписаха и Ловенкрандс, Зе Роберто и Ларсен.