Динамо Москва спечели у дома Химки с 3:2 в среща от втория кръг на руската Висша лига и оглави временното класиране.

Българският нападател Цветан Генков влезе в игра за победителите в 88-ата минута на мястото на Кокорин с роля по-скоро на тактическа смяна, която да запази трите точки в актива на столичаните.

Головете за домакините вкараха трима футболисти с име Александър – Кокорин в 20-ата, Кержаков от дузпа в 32-ата и Димидко точно час след началото на срещата. За гостите на два пъти изравняваха Елдар Низамутдинов в 27-ата и Миоград Йованович в 42-ата минута.

Динамо поведе с шест точки от два мача и голова разлика 4:2 пред Криля Советов, който е със същия точков актив, но е отбелязал само две попадения.

В друга среща вицешампионът Спартак Москва изненадващо загуби с 0:1 при гостуването си на новака Кубан Краснодар.