Сензационен развой се получи в най-интересната среща от осминафиналите за Купата на Русия между Зенит Санкт Петербург и Динамо Москва. Българският нападател на московчани Цветан Генков отбеляза дебютното си попадение, но резултатът завърши при 9:3! в полза на Зенит.

Домакините отбелязаха пет безответни гола между 9-та и 64-та минута, като първите три от тях – от дузпи. Междувременно, на терена се появи и Генков, в 59-та минута, на мястото на Сисеру.

Преди това двата отбора останаха с по 10 души, след като Фернандес удари с глава Денисов, а последният му върна жеста и също се прибра в съблекалните.

В 70-та минута Цецо Генков реализира първия си гол за Динамо в официален мач, след като получи пас от Курочкин в наказателното поле и без проблем вкара за …5:2.

Само осем минути по-късно Динамо остана вече с девет души да доиграва мача, след като и Колодин получи червен картон.

В последните десет минути от мача паднаха три гола, два във вратата на Динамо.

С хеттрик завършиха Тимошчук и Зьирянов, а две попадения за Зенит реализира Домингес.