Българският национал Цветан Генков вкара хеттрик за победата на неговия Висла Краков с 3:2 у дома над ЛКС Лодз в мач от 26-ия кръг на полския шампионат.

Генков на практика сам спечели мача за домакините, след като с три гола в 9-ата, 28-ата и 55-ата минути направи резултата 3:0.

Гостите от Лодз стигнаха до две попадения в следващите 12 минути чрез Марек Ганчарчик и Рафал Куява, но Висла удържа финалния натиск и спечели мача с 3:2.

Победата изкачи Висла на седмо място във временното класиране и отборът на Цецо Генков вече е на 11 точки от лидера Легия Варшава, който е с мач по-малко. ЛКС Лодз е предпоследен, на две точки под чертата.

Генков демонстрира прекрасна форма, като тази седмица вкара общо 6 гола, след като във вторник се разписа два пъти в редовното време за победата над Рух Хожув с 3:1 за Купата на Полша, а след това бе точен и при дузпите, но в крайна сметка отборът му отпадна и не се класира за финала.