Диян Генчев игра цял мач за своя Астана в среща реванш от първия квалификационен кръг в Шампионската лига. Казахстанските шампиони се класираха за следващия етап, след като победиха с 3:0 Олимпи Рустави (Грузия). Преди седмица първата среща в Рустави завърши при нулево равенство.

Българският полузащитник започна титуляр и остана на терена до края на мача. Александър Кучма откри за домакините в 14-та минута, а в 52-та Арсен Тлехугов удвои.

Крайното 3:0 оформи Максим Жалмагамбетов, а гостите от Грузия останаха с десет души в 57-та минута. Директен червен картон получи Джикия заради фаул срещу Кучма.

Във втория кръг на Шампионската лига Астана приема Розенборг (Норвегия) на 31-и юли, а на 7-и август гостува в Трондхайм.

Беларуският БАТЕ Борисов продължава също напред в най-комерсиалния футболен турнир, след като елиминира кипърския Апоел (Никозия) след продължения. Първата среща между двата отбора завърши 2:0 за кипърци. Днес редовното време приключи при същия резултат, но за беларусите. В продълженията домакините вкараха гол и извоюваха място в следващия етап.

Шериф Тираспол се класира за втория кръг с общ резултат 5:0. Молдовците отстраниха андорския Рейнджърс, като днешният двубой между двата отбора завърши с класически успех за гостите.

Зета елиминира Каунас (Литва) и продължава напред с общ резултат 5:4. Първият двубой завърши с победа на черногорците – 3:1, а днес Зета загуби с 2:3.