Станислав Генчев ще играе в турнира за Купата на УЕФА, след като в реванша от втория квалификационен кръг неговият Васлуй спечели с 3:1 срещу латвийския Металургс Лейпас и с общ резултат 5:1 се класира напред.

След като в първия мач българският национал вкара гол за победата с 2:0, сега той се отчете с асистенция при първото попадение на румънския тим.

Васлуй поведе уби всякаква интрига относно крайния победител още в четвъртата минута, когато Генчев изведе Бурдужан в чиста позиция и той от 12 метра не сбърка.

Само 120 секунди по-късно румънците удвоиха с гол на Кану, а сенегалецът Н’Дойе направи 3:0 в 29-ата минута.

Почетното попадение за Металургс Лейпас вкара Антонио пет минути преди края, след като в 70-ата гостите от Латвия бяха останали с човек по-малко след изгонването на Журавловс.