Станислав Генчев изигра цял мач при драматичната победа на своя Васлуй с 4:3над гостуващия досегашен водач в румънското първенство Политехника Тимишоара.

Гостите поведоха с 2:0 в първите девет минути с две попадения на Джиджел Бучур, но Генчев и компания изравниха до 2:2 с голове на Уесли и автогол на Лучин.

В 68-ата Карамян даде нова преднина на тима от Тимишоара, но Темванджера изравни секунди по-късно, а Милисавлевич направи обрата на Васлуй пълен четири минути преди края.

Тимът на Станислав Генчев се изкачи на седмо място с 41 точки, колкото има и намиращият се в зона УЕФА Университатя Крайова на петата позиция. Поли Тимишоара пък вече не е първи, а трети с 46 точки. Лидер е Динамо Букурещ с 49, колкото има и вторият Унирея Уржичени.

В друг двубой от румънския шампионат Оцелул Галац загуби с 0:3 като гост на Глория Бистрица. Българите Стоян Колев и Живко Желев не бяха в групата на Оцелул за мача.