Станислав Генчев игра цял мач при победата на неговия Васлуй с 2:1 над АЕК Атина в първа среща от плейофите на Лига Европа. Българският футболист излезе като титуляр и бе доста активен при успеха на румънците, които имат доста сериозни шансове за групите на турнира.

Лопес да Силва се превърна в герой за домакините, след като закова и двата гола. Нападателят се разписа първо в 29-та минута, след това и в 83-та. Гостите от АЕК вкараха в култовата 69-та, когато Бланко препарира вратаря на Васлуй с удар отблизо.

В друг мач от тази вечер, холандският Твенте победи с 3:1 Карабах Агдам. Българският вратар Николай Михайлов остана на резервната скамейка, за сметка на титулярния страж на тима Бошкер, който получи гол още в 8-та минута на срещата. Съотборниците му обаче съумяха да задържат самообладанието си и наказаха азерите с краен резултат 3:1, което е повече от добър резултат преди реванша.