Милен Гамаков отбеляза първия си гол за Жалгирис, но това не се оказа достатъчно и тимът му записа първа загуба от началото на сезона в първенството на Литва. Това се случи при домакинството на Судува, а гостите си тръгнаха с победа с 2:1 от Вилнюс.

Гамаков влезе на терена като смяна в 45-ата минута на мястото на Узела и още с първото си докосване в мача отбеляза изключително красив гол. Той пое топката и със страхотен шут от около 30 метра не остави шансове на вратаря за 1:1.

След това домакините имаха още няколко възможности да стигнат до втори гол, но не се възползваха и бяха наказани. В 86-ата минута при центриране от фаул топката бе свалена с глава към Макас, който я чукна покрай вратаря за 1:2.

Така Судува записа важна победа, с която остава начело в класирането с 18 точки. Жалгирис пък падна до 4-ата позиция с 13 точки, но и с мач по-малко.