Българският национал Галин Иванов изигра поредния си силен мач за унгарския Халадаш. Отборът на Иванов победи 1:0 МТК Будапеща в мач от 28-ия кръг на местния шампионат.

Бившият капитан на Славия започна срещата от първата минута и постоянно тормозеше защитата на съперника. Галин остана на терена до 72-ата минута като на негово място се появи Балин Гаал. Точно той отбеляза и единственото попадение в двубоя.

Победата е четвърта поредна за Халадаш като с нея се завърнаха и надеждите на футболистите и ръководството за оставане в елита. Отборът все още е на последното 12-о място, но само на четири точки от спасителната 10-а позиция.

"Доволни сме от поредните три точки в актива ни. Успехът днес го приемам като подарък за рождения ми ден, който е скоро. Надявам се да продължим с тази серия и да се спасим в края на първенството“, сподели Галин веднага след мача. Националът си пожела за рождения ден много здраве и късмет за него и близките му.