Българският халф Борис Галчев остана на резервната скамейка за своя Динамо Букурещ при победата с 2:1 над Оцелул в среща от 17-ия кръг на румънското първенство.

До този момент бившият играч на Пирин Благоевград и ЦСКА е записал само два мача за новия си тима – един като титуляри и един като резерва. Галчев дълго време лекуваше травма, която получи по време на предсезонната подготовка.

Иначе неговият Динамо надделя с две дузпи, които бяха отсъдени преди почивката. Първо в 17-ата минута точен от бялата точка бе Мариус Алексе, а малко след половин час игра същото упражнение повтори и Козмин Матей.

В края на мача обаче тимът от Букурещ трябваше да потрепери над победата, след като Лаурентиу Рус си вкара автогол в 59-ата.

С тази победа Динамо излезе на 6-о място в класирането с 26 точки, на 15 зад лидера Стяуа, който все още не е изиграл своя мач от кръга.