Българският футболист Емил Гъргоров – Бадема за пореден път остана извън групата на своя Страсбург при гостуването на Ланс в дербито на 31-вия кръг във френската Лига 2.

Двубоят обаче със сигурност ще се запомни, след като един футболист отбеляза четири от петте гола в мача, като се разписа и в двете врати.

Основното действащо лице на терена се казва Джема. Той донесе комфортна преднина за Ланс до почивката след два гола в 13-та и 33-та минута.

В 54-та минута обаче голмайсторът върна Страсбург в мача, като си заби автогол. Само 6 минути по-късно Яхия върна предимството на Ланс от два гола.

Отново Джема с четвъртия си гол в мача и трети във вратата на Страсбург оформи крайното 4:1, което отново върна Ланс на върха в Лига 1 с 58 точки. Втори, на 2 точки зад Ланс е отборът на Метц. Страсбург пък остана трети с 55 точки. Отборът на Емил Гъргоров все още е на място, носещо участие в Лига 1 догодина през следващия сезон, на 4 точки пред четвъртия Бюлон.