Мартин Кушев и Георги Пеев сътвориха истински фурор при победата на Амкар с 4:1 над Криля Советов. Централният нападател отбеляза два гола, а Пеев добави попадение и асистенция. Добри изяви за домакините имаше и Захари Сираков.

Андрей Лаврик откри головата сметка за тима от Перм в 15-та минута.

Малко по-късно Амкар покачи след „брилянтна” българска атака - Захари Сираков пусна пас към Гошо Пеев по крилото, последва центриране на халфа, което бе засечено от Кушев в наказателното поле. Таранът прати топката в гредата след, което тя се озова в мрежата на тима от Самара.

Бобер намали от дузпа в 32-та минута за 2:1, но това не притесни домакините от Амкар.

В 70-та минута Гошо Пеев отбеляза първия си гол с екипа на тима от Русия. Полузащитникът шутира мощно с левия крак във вратарския ъгъл и по този начин осигури трите точки за Амкар. Пеев бе заменен малко по-късно под одобрителните аплодисменти на запалянковците в Перм.

Десет минути преди края на мача Мартин Кушев вкара шестия си гол от началото на шампионата и оформи крайното 4:1. Бившият играч на Славия и Левски има и два гола в турнира за Купата на Русия.

Мартин Кушев и Захари Сираков получиха и жълти картони по време на двубоя.

С третата си поредна победа Амкар Перм се изкачи на шесто място във временното класиране на руското първенство.