Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов изигра страхотен мач за своя Кубан при гостуването на Спартак Москва. Нападателят бе звездата на мача от 27-ия кръг, като наниза и двете попадения за успеха с 2:0.

Попов започна титуляр заедно с другия българин в редиците на „жълто-зелените“ - Станислав Манолев. Двамата останаха на терена през всичките 90 минути, за да донесат трета победа в последните 4 шампионатни мача на Кубан.

Ивелин Попов можеше да открие резултата още в 13-ата минута, когато пое топката отляво по атаката и тръгна мощно към дъгата. Бившият ас на Литекс задмина няколко противникови играчи, за да си открие коридор за стрелба, ала неговият снаряд попадна точно в лявата сглобка.

Домакините от Спартак Москва безуспешно пробваха да си върнат инициативата и бяха наказани след почивката. В 67-ата минута играчите на Кубан проведоха брилянтна контраатака, при която Антони Соснин изведе Попов сам срещу вратаря Дикан, а българинът с майсторско докосване търкулна кълбото в мрежата.

Гостите обаче не се задоволиха само с този гол и три минути преди края Владислав Игнатиев бе изведен отдясно по атаката, откъдето центрира перфектно във вратарското поле. Там Попов бе оставен непокрит и от упор нямаше как да сбърка при удара с глава.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ НА ИВЕЛИН ПОПОВ - ВИЖТЕ ТУК!

Победата не промени класирането на Кубан, който с 35 точки заема 9-а позиция три кръга преди края. Лидер е Зенит Санкт Петербург с 59 точки.