Фиорентина победи с 1:0 Лече на „Вия дел Маре“ в мача от 37-ия кръг на Серия А и по този начин засили много сериозно Валери Божинов и компания към по-долното ниво на италианския футбол.

Българският нападател започна ключовия двубой като титуляр, но бе заменен още на почивката. За престоя си на терена Божинов имаше една по-удобна ситуация за гол малко преди почивката, но ударът му отиде в аут.

Единственото попадение в двубоя пък падна в 35-та минута, когато точен бе Алесио Серси.

Във временното класиране Лече е на 18-то място с актив от 36 точки. С 39 точки, над чертата на изпадащите е Дженоа, който в неделя гостува на Удинезе. В последния кръг другата седмица Лече гостува на Киево, а Дженоа приема Палермо.