Стилиян Петров и неговите съотборници от Астън Вила отпаднаха от турнира за ФА Къп, след като в мач от 5-тия кръг загубиха с 1:3 като гости на Евертън.

Българският национал игра през всичките 90 минути като се отличи с жълт картон за груб фаул срещу Джак Родуел, който пък бе първият голмайстор за „карамелите”.

Още в 4-тата минута Родуел се възползва от пас на Тим Кейхил и с удар от близо вкара за 1:0. Именно тийнейджърът отстрани в миналия кръг Ливърпул с гола си в края на мача.

Само 3 минути по-късно обаче статуквото бе възстановено, след като Джеймс Милнър реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Тони Хибърт срещу Габриел Агбонлахор.

В 23-тата минута обаче отново бе отсъден 11-метров наказателен удар, този път за Евертън. От него Микел Артета даде нова преднина за своя тим.

Крайният резултат бе оформен в 76-тата минута, когато Тим Кейхил се възползва от грешка в отбраната на Вила и след центриране на Виктор Аничебе засече топката в долния ляв ъгъл на Брад Фридъл.

В друг мач от турнира играят Дарби Каунти и Манчестър Юнайтед.