Българският наставник Едуард Ераносян започна с победа треньорската си кариера в Кипър. Едо и неговият АПОП Кейнирас Пеяс се наложиха с 2:1 като гост над Арис Лимасол в среща от 9-ия кръг на местната Първа дивизия. Своя дял за ценния успех даде и друг българин – Росен Кирилов. Бившият бранител на Литекс изигра пълни 90 минути за АПОП.

Специалистът, донесъл единствената титла за Локомотив Пловдив в България, пое тима от баровското предградие на град Пафос и работата му веднага даде резултат. Домакините поведоха след точно реализирана дузпа в 22-та минута от Михалчея. В края на първото полувреме тимът на българите изравни чрез Силва. Васконелос донесе победата на АПОП с попадение в 70-та минута.

След тази победа отборът на Ераносян и Кирилов вече е четвърти в подреждането с актив от 14 точки. Лидер е Анортозис с 20, пред Омония с 18.

Утре е голямото дерби между втория и първия.