Тимът на Едуард Ераносян и Росен Кирилов АПОП Кейнирас Пеяс записа поредна победа в кипърската първа дивизия, надделявайки като домакин над Докса с 3:1 в мач от 12-ия кръг на първенството. След този успех воденият от Едо тим вече е на 5-то място във временното подреждане с 21 точки – само на 2 от 3-ия Еносис.

Още в 9-та минута Васконкелос откри за АПОП, а десет минути след началото на втората част Сфакианакис удвои преднината на домакините. В 64-та минута резултатът стана класически след попадение на Катцис. Три минути по-късно Костис от дузпа вкара почетния гол за гостите. Те доиграха последния четвърт час от мача с човек по-малко, след като Моралес получи директен червен картон.

Победата над Докса е четвърта за АПОП в последните пет мача, като единственото равенство на Ераносян, Кирилов и компания в този период е срещу гранда Омония.

След 12-ия кръг лидер в първенството е Апоел Никозия с 26 точки, пред Анортозис на Методи Деянов с 25 и мач по-малко.