Енерги Котбус загуби с 1:2 от втородивизионния Кайзерслаутерн в контролна среща, играна в Ларнака. Титуляр за Енерги започна Димитър Рангелов, само два дни, след като вкара два гола в друга проверка. За нещастие нападателят получи някаква травма още в 20-та минута и бе заменен принудително. Според официалния сайт на Енерги, контузията може да не е сериозна, и смяната да е само превантивна мярка, но трябва да се изчака мнението на специалистите. Другият българин в състава от Котбус, Станислав Ангелов, се появи в игра в 63-та минута, на мястото на Рост.

В отсъствието на Митко Рангелов, Енерги изпита сериозни трудности пред гола и пропусна много положения. Фухс и Лакич изведоха Кайзерслаутерн с 2:0 наред до 50-та минута, а едва в 74-та Василиевич успя да върне едно попадение.

Това бе последната контрола на Енерги Котбус в Кипър, преди тимът да се завърне в Германия. Шампионатът в Бундеслигата се подновява в края на месеца.