Българският нападател Емил Ангелов вкара два гола при победата на Анортозис над гръцкия АЕК (Атина) с 3:0 в първия мач от приятелския турнир в Кипър, организиран по повод 100-годишния юбилей на клуба от Фамагуста.

Ангелов, който игра цял мач, откри резултата още в осмата минута. Той беше изведен от Рикардо Лаборде в ляво, напредна и с техничен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле преодоля излезлия напред вратар Димитриос Константопулос.

С подобна комбинация Анортозис удвои аванса си в 20-ата минута. Лаборде намери Ангелов в чиста позиция в ляво в пеналта и българският нападател от 7-8 метра прати топката в далечния ъгъл на вратата на АЕК.

Бившият български национал Игор Томашич игра цял мач за кипърците, а друг българин Станислав Ангелов влезе като резерва в 71-ата минута на мястото на Марко Андич. Маркос Михаил оформи класическия успех на Анортозис десет минути преди края. Треньор на Анортозис е българският специалист Станимир Стоилов.

В турнира участват още отборите на АЕЛ и Аполон от Лимасол и гръцкият ПАОК (Солун).