Едни хулят, други лобират за Стоичков във Виетнам
Медиите във Виетнам замесиха името на Христо Стоичков в далавера, поради която българският треньор не е поел местния национален отбор. Оказва се, че към момента немският наставник Фалко Гьоц е най-вероятният нов селекционер на Виетнам. Очаква се в следващите няколко дни германецът да пристигне в Ханой, за да подпише договор с местната федерация. В централата обаче все още има хора, които лобират за Христо Стоичков, твърди местната преса.
Преди около 10 дни българинът пътува до Виетнам, след като получи оферта да поеме националния тим на Виетнам. В крайна сметка до договор не се стигна, като според слуховете българинът поставил изключително високи финансови претенции. Местната преса писа, че Камата е отпаднал като вариант още на първия тур, тъй като е поискал заплата от порядъка на 200 000 долара месечно, което е шокирало босовете на виетнамския футбол.
Според други информации, ширещи се в медиите, Христо Стоичков се разминал с местната федерация, заради битка между букмейкъри. Според източници на сайта vietnamnet.vn Стоичков е трябвало да стане рекламно лице на български букмейкър, който иска да навлезе на виетнамския пазар.
Според изданието, Христо Стоичков изобщо не е бил във Виетнам, за да обсъжда евентуалната си кандидатура за националния тим на страната. Представител на местната футболна федерация твърди, че Камата изобщо не е водил разговори да стане треньор, а се е срещнал с представители на централата за бизнес-проект на приятеля си, български милиардер и собственик на "Нове Холдинг" - Васил Божков. Нгуен Тронг Хъ заявява още, че въпросната фирма е проявила желание да се обвърже с няколко проекта във Виетнам.
Във връзка със слуховете, че от страна на „Нове Холдинг” щели да покриват цялата заплата за треньора - около 1 милион долара годишно, Хъ заяви, че това никога не е съществувало като опция.
В крайна сметка сега по-близо до поста е немският специалист Фалко Гьоц, чийто представител вече е пътувал до Ханой и е посочил претенциите, предявени от клиента му.
Виетнамската футболна федерация е трябвало да обяви кой ще е новият селекционер на страната на 15 април, но решението е отложено във времето, тъй като все още нямат сигурен кандидат.