Отборът на Едисон Йорданов - Вестерло, записа трета победа в последните си 4 мача, след като се наложи с 3:0 над РВД Моленбек в мач от 20-ия кръг на първенството на Белгия. Така тимът вече е на 11-то място в класирането с актив от 21 точки.

Едисон Йорданов беше резерва за домакините, но влезе на терена в последната минута на срещата.

Кристиян Малинов се появи в игра в 59-ата минута за Кортрийк, но тимът му загуби от Гент с 0:2. Това бе четвърто поредно поражение за състава, което му отрежда последно място в класирането д едва 10 точки. Бившият халф на ЦСКА загуби титулярното си място в последните мачове на тима.

В дербито на кръга Клуб Брюж и Роял Юнион СЖ завършиха наравно 1:1. Гостите поведоха с попадение на Густаф Нилсон в 27-ата минута, а в 56-ата бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго изравни от дузпа.

Бразилецът бележи в четвърти пореден мач във всички турнири и има общо 20 гола от началото на сезона.