Отборът на Ботошани, с двама българи в състава си, записа пълен обрат от 0:2 до 4:2 срещу Търгу Муреш в мач от румънското първенство.

Радослав Димитров и вратарят Пламен Илиев започнаха като титуляри срещата от 6-ия кръг в местния шампионат. И двамата записаха пълни 90 минути за своя тим.

Гостите от Търгу Муреш поведоха с 2:0 още до 39-ата минута. В края на първото полувреме домакините намалиха, но една през второто успяха да наложат пълен контрол и да обърнат мача до крайното 4:2.

Българският защитник Радослав Димитров се превърна в асистент за попадението, реализирано за 3:2 с голмайстор Деивядас Матулевичус.

Това е трета победа за Ботошани от началото на шампионата в Румъния, благодарение на която тимът е на 4-а позиция в подреждането. Търгу Муреш е на 13-о място.