Воденият от Ивайло Петев тим на Динамо Загреб се нуждаеше от два гола в заключителните 10 минути срещу Локомотива Загреб, за да вземе изключително ценна победа в хърватското първенство. Градското дерби от 19-ия кръг завърши с успех 3:1 в полза на Динамо, което временно приближи състава на 3 точки зад лидера Риека.

В отминалите четири кръга двата основни претендента за първото място допуснаха някои колебания в резултатите си, като на този етап Динамо извлече повече позитиви. Момчетата на Петев се нуждаеха от задължителни три точки срещу Локомотива, за да поставят Риека под още по-голямо напрежение.

Тази нужда може би донякъде скова изявите им през първото полувреме, което премина без голове. След паузата и ранните смени, които Петев извърши Динамо успя да открие в 63-ата минута, когато точен беше Ел Арби Судани.

Гостите от Локомотива обаче върнаха попадението четвърт час преди края, когато резервата Иван Антунович изравни и тъмните облаци отново надвиснаха над гранда от столицата.

Те се разпръснаха в 81-ата минута, когато 20-годишният халф Иван Фиолич възстанови преднината на своя тим. Минутка преди изтичането на редовното време Судани се разписа за втори път и така отпаднаха всички съмнения за крайния изход от срещата.

Динамо е втори в класирането с 43 точки, като има аванс от цели 6 пред третия Хайдук Сплит. Риека е с 46 на сметката си преди да изиграе своя мач от кръга – гостуване срещу РНК Сплит.