Два гола на българския нападател Илиян Мицански донесоха победата на Заглебие Любин с 2:0 като гост на Тур Турек във втора полска лига. Родният талант върна надеждите на Заглебие, че все още може да се бори за място в елита от следващия сезон. Тимът от Любин стартира много слабо пролетния полусезон, като имаше само една победа до този момент. Така Мицански и компания се смъкнаха от върха и сега заемат едва четвърто място – на четири точки и с мач повече от лидера Жниц Пружков.

Илиян Мицански откри резултата в 67-та минута, когато получи пас от Коста Намойнесу, и от близко разстояние нямаше проблем да се разпише. Само четири минути по-късно отново българският стрелец бе точен, този път след самостоятелно изпълнение с десния крак за 2:0.

Илиян Мицански продължава да е лидер при голмайсторите във втора полска лига. Следващата сряда Заглебие приема у дома тима на Катовице.