Българският национал Спас Делев записа първи мач през сезона за своя Погон Шчечин, който обаче отново загуби в полското първенство.  В 9-ия кръг на Екстракласата отборът на българина допусна загуба с 1:3 навън от Висла Плоцк.

Делев, който до този момент лекуваше контузия, влезе на терена в 62-ата минута и остана до края, като си пролича, че му липсва игрова практика.

Камил Дригаш откри резултата за Погон в 17-ата минута, оползотворявайки чудесна асистенция на Давид Ниепсуй.

След паузата обаче домакините от Плоцк стигнаха до пълен обрат. Той се случи само в рамките на няколко минути. В 54-ата Дамян Шимански изравни реултата след лошо отбита топка и блестящ удар от дъгата.

В 61-ата домакините организираха бърза контраатака, а Шимански центрира идеално отляво за Матеуш Пятковски и последният с глава преодоля вратаря на Погон – 2:1.

В продължението имаше време и за още един гол във вратата на гостуващия отбор. Негов автор бе Аркадиуш Реца.

За тима на Делев това бе 5 поражение от началото на първенството и логично дойде сривът до 13-ото място със само 8 точки. Плоцк събра 11 на сметката си и