Валери Домовчийски започна като титуляр за Херта и записа точно един час игра при драматичния успех над Брьондби с 3:1, която класира берлинчаните за групите на Лига Европа с общ резултат 4:3.

Нещата тръгнаха зле за в Херта 51-ата минута, когато Мортен Расмусен даде преднина на гостите от Дания и след тяхна победа с 2:1 от първия мач общата им преднина стана два гола.

Статуквото се запази такова до 75-ата, когато Гойко Качар изравни и даде надежда на домакините. Пет минути по-късно Пол Дардай направи обрата пълен, вкарвайки за 2:1, с което изравни общия резултат. Пълния триумф на берлинчаните настъпи четири минути преди края, когато Качар с второто си попадение класира тима на Люсиен Фавър напред.

В друга среща от плейофите на Лига Европа Николай Михайлов остана на пейката при равенството 0:0 на Твенте като гост на азерския Карабах, което прати холандците напред след 3:1 в първата среща.