Българският нападател Валери Домовчийски вкара първия си гол за годината в Бундеслигата, след като реализира третото попадение за своя Херта при класическата победа срещу Хановер на Олимпийския стадион в Берлин.

Бившият играч на Левски реализира в продължението на мача, след като бе влязъл в игра само 4 минути по-рано на мястото на звездата Марко Пантелич.

В 91-вата минута Андрей Воронин проби отляво и подаде перфектно в наказателното поле, където от 7 метра Домо без проблеми вкара за 3:0.

Преди това Марко Пантелич откри за Херта в 62-рата минута, а асистентът на Домо Андрий Воронин покачи на 2:0 в 84-тата.

За българина това бе втори гол в Бундеслигата след този във вратата на Оливер Кан в края на миналия сезон.

Халфът на националния отбор Чавдар Янков не взе участие в мача, след като остана на резервната скамейка.

Байерн Мюнхен постигна нова трудна победа, този път с 2:1 като гост на Айнтрахт Франкфурт. В 55-тата минута Мартин Демикелис си отбеляза автогол и даде преднина на домакините. Мирослав Клозе и Франк Рибери обаче набързо обърнаха резултата.

Лидерът в Бундеслигата Хофенхайм продължава своята приказка след нова победа с 3:1 срещу Бохум.

Двубоят започна с гол за Бохум, дело на Денис Гроте още в 3-тата минута. Изравнителното попадение падна едва в 64-тата минута чрез нападателя Демба Ба. Ведад Ибишевич направи 2:1 в 70-тата, а в следващата атака Карлос Едуардо оформи крайното 3:1.

Хамбургер победи Щутгарт с 2:0 в едно от дербитата на кръга. Головете за ХСВ вкараха Пьотр Троховски и Хосе Паоло Гереро.

Флориан Кринге пък донесе минималния успех на Борусия Дортмунд при гостуването на Кьолн. За „козлите” цял мач игра бившият нападател на Литекс Миливое Новакович.