Българският нападател Валери Домовчийски записа 24 минути игра в проверката на неговия Херта срещу петкратния европейски клубен шампион Ливърпул.

Двубоят, който се игра пред препълнените трибуни на „Олимпиящадион” в Берлин и бе част от подготовката на двата тима за новия сезон, завърши при равенство 0:0. Това бе първият мач между двата тима от далечната вече 1994 година, когато Ливърпул побеждава с класическото 3:0 след хеттрик на Роби Фаулър.

Бившият нападател на Левски се появи в игра в 66-ата минута на мача, но за съжаление нямаше възможност да порази вратата на мърсисайдци.

Срещата не предложи кой знае колко интересни положения пред двете врати, освен в началото на второто полувреме украинецът Андрий Воронин пропусна дузпа за Ливърпул.

В края на мача домакините от Херта упражниха натиск и имаха добри положения, но решителни намеси на Филип Деген и Сами Хюпия запазиха резултата непроменен.

Следващата проверка на берлинчани е в неделя, когато Домовчийски и компания ще се изправят срещу състава на Магдебург.