Българският национал Валери Домовчийски изненадващо започна като титуляр за своя Херта Берлин при домакинството на Вентспилс в първи мач от група D в турнира Лига Европа. Домо изигра пълни 90 минути, но няма причина да е радостен, след като двубоят на „Олимпиащадион” завърши наравно 1:1.

В 34-та минута топовен удар на Хартман от 25 метра бе избит от Чесновски, но топката попадна в Лукаш Пишчек, който от близо добави, за да открие резултата в полза на домакините.

Изненадващо Вентспилс успя да изравни 3 минути след началото на втората част. Тигирлаш премина като на парад през наказателното поле на Херта и подаде към Гаураж, който изравни с точен удар в долния ляв ъгъл на Бурхерт.

В другия мач от група D Спортинг успя да победи Хееренвеен като гост с 3:2 в голово шоу.

Така след първите мачове в групата Спортинг е лидер с 3 точки, Херта и Вентспилс делят втората позиция с по една, а Хееренвеен е без актив.