Българският нападател Валери Домовчийски игра 15 минути за своя Херта при загубата с 1:2 като гост на Майнц 05. Бившият футболист на Левски се появи на терена в 74-ата минута на двубоя, заменяйки Писчек.

Херта водеше в резултата до 80-ата минута, но в последните десет минути на срещата допусна пълен обрат. Берлинчани поведоха в резултата веднага след почивката след попадение на Нику. Домакините от Майнц обаче съумяха да вземат трите точки благодарение попаденията на Иваншиц от дузпа в 80-ата минута и Банце пет минути по-късно.

Така тимът на Херта се смъкна с едно място в подреждането и вече е на предпоследната позиция във временното подреждане на Първа Бундеслига.

В другите мачове от днес Фрайбург отстъпи като домакин на състава на Айнтрахт с 0:2. Хофенхайм нямаше никакви проблеми с тима на Бохум, записвайки класически успех с 3:0.

Леверкузен се наложи над Волфсбург с 3:2, въпреки че в последните минути на срещата можеше да изпусне победата.