Българският футболист Валери Домовчийски се появи като резерва при домакинската загуба на Херта с 1:3 от Хамбургер. В последната среща от 8-я кръг на Първа Бундеслига нападателят се появи в игра в 70-та минута, но не успя да помогне на съотборниците си.

Дори и новият наставник на домакините Функел не успя да помогне на момчетата си. И четирите попадения в мача паднаха преди почивката. Херта започна добре срещата, но не успя да запази преднината си от един гол, с който Фридрих откри резултата.

След това обаче Хамбургер успя да овладее положението и закономерно показа класа с три безответни гола, като изравнителният бе неприятно стечение на обстоятелствата и автогол на Кака.

До 40-та минута вече бяха паднали и последните два гола, благодарение на Яролим и Зе Роберто. Така след спечелените три точки Хамбургер и Байер Леверкузен са водачи в подреждането с по 20 точки, докато Херта е на последната позиция.