Дуисбург отпадна от турнира за Купата Германия след загубата във втория кръг с 0:1 от Карлсруе като гост. За „зебрите“ Валери Домовчийски остана на пейката.

Единственото попадение „Вилдпаркщадион“ бе дело на Денис Кемпе в 88-та минута. Гостите от Дуисбург пък завършиха двубоя с 9 души на терена, след като първо за втори жълт картон играта в 80-та минута напусна Горан Шукало, а в 90-та минута стражът Фелик Вийдвалд получи директен червен картон.

В друг мач за Купата, Щутгарт победи с 3:0 Санкт Паули на „Мерцедес-Бенц Арена“. Ибрахима Траоре, Ведад Ибишевич и Тамас Хайнал бяха точни съответно в 21-та, 22-та и 41-та минути.

Кикерс Офенбах пък отстрани Унион Берлин след успех с 2:0, като Матиас Феч (75') и Щефан Фолгер (85') вкараха.

В друга интересна среща от този кръг, Байер Леверкузен изкова успеха над Арминия с 3:2 след продължения.