Отборът на Щутгарт победи лидера в германската Бундеслига Херта Берлин с 2:0 в мач от 25-я кръг и заплете още повече интригата в шампионата.

Какау откри резултата в 47-та минута, а Кедира оформи крайната победа на домакините с 2:0 в 51-та минута.

Бившият футболист на Левски Валери Домовчийски не се появи в игра за столичния тим.

Енерги Котбус пък загуби с 0:2 домакинството си на ФК Кьолн, като и двата гола за "козлите" отбеляза бившия нападател на Литекс Миливое Новакович.

Таранът първо се разписа в 51-та минута, а след това в 56-та минута сложи точка на спора от дузпа.

Димитър Рангелов започна като титуляр и игра целия мач за Енерги, а Станислав Ангелов бе заменен в 77-та минута от Райнох.

Чавдар Янков остана на резервната скамейка на Хановер при равенството 2:2 като гост на Хофенхайм.

Домакините поведоха в 20-та минута чрез гол от дузпа на Тебер, но Хано Балич изравни в 22-та минута.

През второто полувреме двата отбора си размениха по още един гол, като Хановер поведе с 2:1 с гол на Егиман в 74-та минута, но Уелингтон в 84-та минута донесе точката за Хофе.