Валери Домовчийски изгледа от резервната скамейка загубата с 0:1 на своя Херта от Мюнхен 1860 в мача от 15-ия кръг във Втора Бундеслига.

Българският нападател бе в групата на столичани, но така и не се появи на терена на “Алианц Арена”.

Победното попадение за домакините от Мюнхен падна още в началото на двубоя - в 11- минута - когато точен за 1:0 бе Бенжамин Лаут.

Гостите от Берлин трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, след като в 82-та минута Марко Сейна бе изгонен с директен червен картон. Стражът на Херта игра с ръка извън наказателното поле, като така предотврати сигурен гол. В последните 10-ина минути, тъй като берлинчани бяха изчерпали смените си, Фабиан Лустенбергер сложи вратаските ръкавици.

След поражението Херта заема 5-то място с 29 точки. Мюнхен 1860 пък е с 24 точки и е на 8-ма позиция.