Валери Домовчийски се появи като резерва в срещата между Херта и Сейнт Патрикс в първия кръг от турнира за Купата на УЕФА. Българският нападател влезе в 83-та минута на мястото на Марко Пантелич, а неговият тим победи с 2:0.

Херта започна по-внимателно мача и първото полувреме премина сравнително равностойно, без особено опасни положения. След почивката обаче домакините излязоха твърдо решени бързо да решат срещата в своя полза. Ирландският тим не бе в състояние да отразява атаките на Херта и в 50-та минута защитата се пропука, а Нику Тарф откри резултата. Бразилецът Сисеро оформи крайното 2:0 в 76-та минута, след асистенция на Воронин и премерен шут с десния крак.

Друг немски тим – Шалке 04 също постигна победа в първия мач, като се наложи с 4:1 като гост на АПОЕЛ Никозия. Вестерман, Ракитич, Висенте Санчес и Алтинтоп се разписаха за успеха, а Мирославлевич върна едно попадение за домакините.

Олимпиакос успя да победи като гост с 2:0 Нордселанд, като Митроглу и Лето бяха точни за гръцкия отбор.