Херта Берлин, в който играе българският национал Валери Домовчийски, победи португалския гранд Спортинг Лисабон с 1:0 в последен мач от група D на Лига Европа и по този начин продължава напред в турнира. Със спечелените три точки немците заеха второто място в групата с 10 точки, с една зад Спортинг, който още преди този мач си бе осигурил продължаването на 1/16-финалите.

Валери Домовчийски започна мача на резервната скамейка, но влезе в игра в 68-та минута на мястото на Артур Вихнярек и само две минути по-късно падна и единственият гол в мача. Максимилиан Нику центрира от корнер към далечната греда, където дебнеше Гойко Качар. Сърбинът засече топката по перфектен начин и вкара във вратата на Руи Патрисио.

В другия мач от групата Хееренвеен размаза Вентспилс с 5:0, но след успеха на Херта, победата на холандците се обезсмисли, тъй като те остават на трето място и напускат надпреварата.