Цветан Генков записа 16 минути при равенството на своя Динамо срещу Спартак Москва. Срещата от 19-я кръг на руското първенство завърши при резултат 1:1.

Българският нападател се появи на терена в 74-та минута на мястото на звездата на тима Александър Кержаков.

Гостите от Динамо поведоха в резултата в 23-та минута, но не успяха да задържат предимството си до края. След центриране от ъглов удар, защитниците на Спартак избиха топката, но тя стигна до Кержаков, който реализира за 1:0. В 81-та минута обаче домакините стигнаха до изравнително попадение чрез Артем Дзюба.

Положението не се промени до края на срещата и двата тима си поделиха точките в московското дерби.

Така Динамо Москва продължава да заема второто място в класирането с 35 точки след лидера Рубин Казан, който има 39. Спартак Москва пък е на трето място с 30 точки.