Динамо Москва постигна важна победа с 4:2 над Зенит Санкт Петербург. Българският нападател на столичани Цветан Генков не взе участие за своя тим във втора поредна среща.

Таранът има записани две участия в отбора на Динамо, но до този момент не получава голямо доверие от треньора си. Този път Андей Кобелев дори не постави бившия играч на Локомотив София в групата за мача.

Успехът на Динамо в днешния двубой дойде след драматични обрати. Домакините поведоха с гол на Колодин в 29-та минута. Зенит успя да обърне резултата с голове на Тимощук от дузпа и Фатих Теке.

Второто полувреме бе изцяло в полза на Динамо. Колодин изравни от дузпа в 55-та минута. Последваха победните попадения на Дани и Пименов.

Успехът в дербито изкачи Динамо Москва на трета позиция с 30 точки. Зенит има една точка повече и е на второ място. Лидерът Спартак Москва играе утре с Том Томск.