Димитър Рангелов се превърна в герой за тима си Енерги Котбус при домакинската победа над лидера в Бундеслигата Волфсбург с 2:0.

Българският национал вкара първия гол за изключително ценния за източногерманците успех, който ги извади от зоната на изпадащите. Рангелов бе точен в 72-ата минута, когато оползотвори добро подаване на Ивица Илиев.

От бившия нападател на Славия започна и триходовата комбинация, при която падна второто попадение за Енерги три минути преди края, като негов автор стана албанецът Ервин Скела.

Другият българин в отбора от Котбус – Станислав Ангелов, започна като титуляр и бе заменен четвърт час преди края на срещата от асистиралия за втория гол Денис Сьоренсен.

Другият неделен двубой от германския шампионат – Борусия Мьонхенгладбах – Арминия Билефелд завърши при равенство 1:1, след което и двата се озоваха под чертата.

Енерги вече е на спасителното 15-о място с 26 точки, на една пред 16-ия Арминия и на две пред 17-ия Борусия Мьонхенгладбах. Пет кръга преди края Волфсбург, който преди този мач имаше шест поредни победи, остава начело в таблицата с 57 точки, следван от Херта с 55 и три тима с по 54 точки - Байерн Мюнхен, Щутгарт и Хамбургер.