Българският нападател Димитър Рангелов влезе като резерва и асистира за последните два гола при победата на Макаби (Тел Авив) с 4:1 над гостуващия Ашдод в мача от 19-ия кръг на израелското футболно първенство.

Рангелов замени Роберто Колаути в 65-ата минута, а само осемминути по-късно той центрира отлично от ляво към Маор Бузгало, който засече в мрежата за 3:1.

Юношата на Славия беше в основата и на четвъртото попадение на Харис Медунянин в 84-ата минута.

Българският нападател Димитър Макриев започна като титуляр за гостите, но беше заменен от Нево Мизрахи в 55-ата минута.

С успеха Макаби се утвърди на третото място с 38 точки, а Ашдод е осми с 26 точки.

Без бившите български национали Димитър Телкийски и Елин Топузаков отборът на Апоел (Рамат Ган) измъкна 0:0 като гост на Апоел (Акре).

Телкийски и Топузаков бяха оставени на пейката заради слаба форма.

Тимът от Рамат Ган е последен в класирането с 5 точки.Лидер е Макаби (Хайфа) с 44 точки, а втори е Апоел (Тел Авив) с 41 точки.