Димитър Митов и Сейнт Джонстън допуснаха загуба с 1:2 при гостуването си срещу Дънди в мач от първенството на Шотландия. Вратарят на българския национален отбор, който се отличи с три добри спасявания, получи жълт картон в 75-ата минута на двубоя.

"Светците" поведоха в резултата още в деветата минута след попадението на Мат Смит, но домакините направиха обрат. В 73-ата минута Лиъм Гордън извърши нарушение в наказателното поле срещу Амаду Бакайоко и главният съдия Дейвид Мънро се консултира с видео асистент реферите, отсъждайки дузпа. Наказателният удар беше реализиран от Люк МакКоуън.

Минута преди края на редовното време на двубоя Джордън Макгий осигури успеха в полза на ФК Дънди.

Сейнт Джонстън е на десето място в класирането с актив от 24 точки след 25 двубоя. Дънди има пет пункта повече на шестата позиция./ БТА