Българският нападател Димитър Макриев реализира два гола от дузпи при драматичното равенство 2:2 на Неа Саламина срещу домакина Пафос в мач от 19-ия кръг на кипърското футболно първенство.

Макриев изравни резултата в средата на второто полувреме от бялата точка след нарушение на Томас Йоану в наказателното поле срещу Педрито.

В последната минута на редовното време гостите получиха втори 11-метров наказателен удар. Резервата Тиаго Гомеш беше задържан в пеналта от Ерик Матуку и Макриев отново стреля хладнокръвно от отсъдената дузпа, за да реализира 11-ото си попадение за сезона в елита.

Домакините все пак стигнаха до равенството в шестата минута на добавеното време след точен изстрел на резервата Жоел Дамау и така се изкачиха на 12-о място с 14 точки, измъквайки се от зоната на изпадащите.

Неа Саламина пък се утвърди на шестата позиция с 28 точки. Лидер е АЕК Ларнака с 45 точки./БТА