Българският национал Димитър Макриев вкара два гола за Ашдод при важната домакинска победа с 5:2 над Апоел Беер Шева в среща от шампионата на Израел.

Макриев вкара двете си попадения през втората част. Първо българинът бе точен за 3:1 в 51-ата минута, а след това и в 86-ата, когато фиксира крайното 5:2.

Първите два гола за Ашдод бяха дело на Идан Шрики, а попадението за 4:2 бе на Нир Битон. На два пъти точен за Апоел Беер Шева пък бе Барак Бадаш, а червен картон получи Лиор Асулин в 33-ата минута.

Победата срещу пряк конкурент за място в плейофната шестица за титлата утвърди Макриев и компания на петото място с актив 34 точки. Тимът от Беер Шева остана седми с 30 точки. Лидер е Макаби Хайфа с 61.