Кирил Десподов игра едно полувреме при втората поредна загуба на Щурм Грац от ЛАСК - този път с 0:2 у дома. Българският национал започна като титуляр, но на почивката бе заменен от Торстен Рохер.

Щурм отстъпи при гостуването на ЛАСК с 0:4 преди четири дни, а сега записа поражение с 0:2 у дома от същия съперник в първата шестица на австрийското първенство.

За успеха на ЛАСК точни бяха Марко Рагус в края на първото полувреме и Самуел Тетех в 83-ата минута.

Воденият от Нестор Ел Маестро тим на Щурм завърши мача с девет души след червени картони на Беким Балай в 31-ата минута и Исаак Донкор  в 72-ата минута.

Щурм остава на шесто място във временното класиране с актив от 19 точки. Лидер е РБ Залцбург с 38 точки.