Българският национал Кирил Десподов блесна за пореден път с екипа на Щурм Грац. Нападателят вкара гол при разгромната победа с с 5:1 като гост над Ватенс в двубой от 16-ия кръг на австрийската Бундеслига. Трите точки изкачиха тима на четвърто място във временното класиране.

Десподов отбеляза четвъртото попадение в 68-ата минута, което е негово шесто за Щурм Грац в първенството. Девет минути преди края българинът бе заменен от Якоб Антшер.

Кирил Десподов имаше принос и за още две попадения При втория гол центрирането му от фаул бе отклонено с глава от Балай към далечната греда за Домингес, който я прати в мрежата. В началото на втората част Флориан Топлич направи резултата 0:3, след като засече в собствената си врата центриране именно на българина.