Българският национал Кирил Десподов продължава с блестящото си представяне за Щурм Грац в Австрия. Нападателят реализира поредните си попадения за своя тим.

Десподов се разписа на два пъти при успеха на Щурм Грац с 3:1 над Хартберг в мач от австрийската Бундеслига. Освен с два точни удара, българският нападател се отличи и с асистенция за първия гол на домакините.

Така Десподов вече има пет гола и четири асистенции в шестте си мача за Щурм, в които той е започвал като титуляр.

Резултатът в мача бе открит в 56-ата минута от Торстен Рошер, който се разписа именно след подаване на Десподов. Четвърт час преди края на редовните 90 минути, гостите успяха да изравнят чрез Феликс Люкенедер.

В заключителните минути на срещата обаче, футболистите на Щурм успяха да упражнят финален натиск, който доведе и до крайния успех.

Десподов и Рошер размениха ролите си в 83-ата минута, когато австриецът върна жеста към бившия футболист на ЦСКА и той реализира за 2:1. В последните секунди на срещата Десподов узакони успеха за своя тим, оформяйки крайното 3:1.